Two Mindset Coaching

I’ve heard a podcast about a coach, who is known as the "person who makes the CEOs in Silicon Valley cry". You guys are the local version -Noa Eshed, Founder CEO -Bold Digital

האם חשתם בתקופה האחרונה תקרת זכוכית ביכולתם לממש את הפוטנציאל? משלמים מחירים בשל טוטאליות, או עקרונות חשובים, ומתקשים לזהות את נקודת המפנה? אולי קיים ממשק עם טלנט שביכולתכם להעריך וקיים פוטנציאל השלמה, אך לא מצליחים להתגבר על המהמורות ולעבוד ביחד ? מו"מ מורכב שתקוע, שיחות רבות שלא צלחו ואולי אפילו לאחר תהליך גישור.
מכירים אדם יקר לכם, טלנט שהוכיח עצמו שנים, אך בשל שינוי כפוי- מתנהל באופן המזיק לו / לסובבים ולמרות המחיר היקר, ואולי גם לאחר ניסיונות אימון / יעוץ מסוגים שונים- מתקשה למצוא את הדרך שתתאים לו ליצר את השינוי המיוחל?

- אחריות יתר, טוטאליות, מקצוענות וסטנדרט גבוה, להיות הכוכב בתחומך- עלולים בתקופה של שינוי דרמטי להיקשר עם אתגרים בהסתגלות, קבלת פידבק, האצלת סמכויות, אג'יליות ובמצבי סטרס אף עלולים לגבות מחירים אישיים ופגיעה ביחסי האנוש.
ד"ר אבי מרדלר ואילת פדה גולדשטיין- מיטב המומחים של פ.ד.ה כאן כדי לסייע:
שני מומחים שחוברים לשילוב ייחודי- אבחון מקצועי של הפסיכולוגיה הקלינית, בקצב ובכלים הפרקטיים של הייעוץ הארגוני ומיטב כלי החשיבה היצירתית והגישור- להוביל לשינוי מהיר, יציב וישים.
בתהליך ממוקד, מסייעים להיחלץ מקיבעונות, לשחרר מטענים עודפים ולפצח עמכם נוסחה חדשה ומיטבית להצלחה.

"צריך יותר הכשרות שיאפשרו לאנשים להבין מדוע אנו מקבלים החלטות מסוימות ואופן ההתמודדות. אני, למשל, גדלתי בעוני רב ולמרות שמרוחקת בטירוף מעוני, עדיין חוששת כל הזמן, ויודעת שזה חלק גדול ממה שמניע אותי..."

ד"ר אבי מרדלר ואילת פדה גולדשטיין- מכותבי הספר "מרעיון מוצלח לעסק מצליח"
מפתחי שיטת אימון ממוקד וחדשני לבכירים "עוצמת הזיכרון":

מרעיון מוצלח לעסק מצליח - בין הכותבים: אילת פדה-גולדשטיין, וד"ר אבי מרדלר

השיטה נשענת על אבחון חסמים בכלים שמביא ד"ר אבי מרדלר – פסיכולוג קליני מומחה, בשילוב הקצב והכלים הפרקטיים של יועצים בכירים בפ.ד.ה
איתור מצבים בהם דפוס החשיבה שלנו מתקבע וגורם להימנעות משינוי - לטובת דפוס חשיבה גמיש שמקבל השראה מאתגרים ומוטיבציה לקבלת פידבק וצמיחה.
השיטה מאפשרת מנהיגות- בגישת הפסיכולוגיה החיובית - צו השעה היום יותר מתמיד.

תוך 3-6 מפגשים בלבד

המנהל וצוות היועצים מצליחים ביחד להיחלץ מקיבעונות, שתהליכי יעוץ רגילים לא צלחו, ולעתים אף משולים לתוצאות של טיפול שנתי.

 השראה במקום קנאה בטלנט

פיתוח עבודת צוות משלימה, בארגון בו מנהלים לא חוששים לקלוט חברי צוות מוכשרים מהם.

לקוחות מספרים על הCOACHING בשיטת עצמת הזיכרון

פרסומים עדכניים

מנהיגות והצבת יעדים בהתאם למערך המשפחתי

מה הקשר בין המיקום שלנו במשפחה, לבין המוטיבציה שלנו, וכיצד ניתן למנף זאת במקום העבודה?

אומץ לקבל החלטה - ב 4 שלבים

ד"ר מרדלר מגדיר "אומץ" כ-"נכונות להיכנס למצב שתוצאותיו אינן ידועות מראש". בעידן שלנו, המצריך קבלת החלטות מדי יום – אומץ הוא למעשה צו השעה.

מתבונה לתובנה

מתבונה לתובנה במשא ומתן

כיצד ליישם את התרגום של אדלר ל"כל התורה על רגל אחת" למשנתו של הילל הזקן:" ואהבת לרעך כמוך", כאשר הוא אינו כמוך?

מערכות יחסים בעבודה בימי קורונה

משבר הקורונה הקצין בעיות שטרם טופלו ואת רגישות התגובות בגינן – מה בכוחנו לעשות כדי לצלוח את האתגר, ולשמור על היחסים החשובים לנו.

תהליכי השפעה בתקופת מיתון

"מיתון" - מודל 5 העקרונות לצליחת תהליך מכירה ובפרט בראיון עבודה- בשוק של מעסיקים.

173

טרילוגיית החוסן - חלק א' מורחב

פודקאסט - לסיכום טרילוגיית הכתבות בנושא חוסן נפשי בימי קורונה. כולל דוגמאות ממגוון ענפים במשק. בסופו המחשה LIVE: עם מנכ"ל עמותת מתייעלים.

מנה ראשונה בחיסון לקורונה הנפשית - כוח המחשבה

אדלר, אבי הפסיכולוגיה החיובית, בחן מצבים בהם אנשים עם חוסן נפשי הצליחו כנגד כל הסיכויים. כלים להתמודדות - הראשונה בטרילוגיית הכתבות עוסקת בגיוס כוח המוח לחוסן נפשי.

173

טרילוגיית החוסן - חלק ב' ממוקד

פודקאסט עמותת מתייעלים- בסופו המחשה LIVE: עם המראיין סיני גז (בעלי סללום מדיה גרופ)

מנה שנייה של חוסן - כוח היחסים

השנייה בטרילוגיית הכתבות לחוסן נפשי במצבים של שינוי שלילי כפוי - כוח היחסים / האהבה לצאת מהמצב מחוזקים ביחד "מעולם לא היה צריך אדם דבר, אלה את עיני הרואות את שלמותו מתוך הסדק" (דור אלה גבע).